Üzüm Çekirdeği Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Üzüm Çekirdeği Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Üzüm çekirdeği yağının cilde faydaları, Üzüm çekirdeği bilinen en iyi antioksidanlardan biridir. İnsan vücudunda oluşan artık maddeleri toplayan iyi bir çöpçü dür. Özellikle sigara ve alkol tüketenlerin mutlaka tüketmesi gereken bir besindir. Üzüm çekirdeğinin faydaları kadar üzüm çekirdeği yağının da oldukça fazla faydaları bulunmaktadır. Özellikle cilde birçok faydası bulunmaktadır. Cilde birçok faydaları bulunmakta olan üzüm çekirdeği yağı ciltteki kırışıklıkları yok etmeye yarar, ayrıca ciltteki kelerin yok olmasını sağlar. Örneğin güneş lekesi, sivilce lekesi, yaşlılık lekeleri gibi. Lekelerin yok olmasında etkili olduğu gibi cildin rahatlamasında da oldukça etkilidir. Antioksidan yönünden oldukça zengin olan üzüm çekirdeği yağı egzama gibi kaşıntı rahatsızlıklarının tedavisine de yardımcı olmaktadır.

Üzüm çekirdeği yağının cilde faydaları saymakla bitmemektedir. Akışkan bir yağ olması nedeniyle cilde masaj yapılmak istendiğinde rahatlıkla kullanılmaktadır. Masaj sonrası cilt yenilenmiş ferahlamış ve pırıl-pırıl bir görünüme kavuşmuş olacaktır. Üzüm çekirdeği yağı anı zamanda yara izlerini yok etmeye de faydaları bulunmaktadır. Deri dökülmesine, ciltteki kuruluğa ve saç diplerindeki egzamaya da faydaları bulunmaktadır. Üzüm çekirdeği yağını çay ağacı yağı ile karıştırıp ciltteki güneş lekeleri veya yaşla ilgili oluşan lekelerin üzerine uygulandığında yaklaşık 20 günde lekelerden kurtulunabilir. Ayrıca üzüm çekirdeği yağı aromalı bir tadı bulunması nedeni ile salatalarda da tüketilmektedir. Bu şekilde tüketilen üzüm çekirdeği yağı cildin nemlenmesine yardımcı olacaktır. Cilde parlaklık ve bebeksi bir doku kazandıran bu yağ insan sağlığına sadece ciltte değil iç hastalıklar konusunda da faydalıdır.

Genç kalmak için üzüm çekirdeği yağı şart: Yaşınız kaç olursa olsun kullanmanızda fayda vardır. Yaş ilerledikçe bizi yaşlanmaktan alı koyacak en önemli ürün budur. Kozmetik ürünlerine veya güzellik merkezlerine dünyanın parasını savurmaya gerek yok. Çünkü gençlik hormonu üzüm çekirdeği yağında bulunmaktadır. Özellikle aşırı makyaj yapan bayanların ciltlerinde daha çabuk deformasyonlar bulunmaktadır. Bir parça pamuğun üzerine 5-6 damla üzüm çekirdeği yapı damlatıp makyajlarını temizle diklerinde hem deformasyon olmamış olur hem de olanı onarmaya yardımcı olur. Östrojendekine benzer yapı taşlarını içerdiğinden dolayı hücre yeniler. Sarkmış derinin bağ dokusunu güçlendirir toparlamasına yardımcı olur. Sıkı bir Cilt itin ideal bir krem görevini görür. Bu nedenle tüm kremlerinizi kaldırabilirsiniz. İçerdiği vitaminler, mikro ve makro elementleri sarkma hücrelerini onararak yaşlanmayı geciktirir. Ayrıca üzüm çekirdeği yağını hem kuru cilde sahip olan kişiler hem de yağlı cilde sahip olan kişiler kullanabilir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni